Webdesign

Kvalitní webdesign musí plnit mnoho rolí. V návštěvníkovi musí vzbudit tu správnou emoci, upoutat, sdělit potřebnou informaci a to vše musí stihnout během pár sekund. Zároveň si musí zachovat rozumnou míru mezi grafickým umem, technickou náročností a srozumitelností pro uživatele. Webdesign tvoříme vždy na míru vašim potřebám.

Prohlédněte si naše reference

Informační architektura

Informační architektura je základním kamenem úspěšných webových stránek a úzce se váže na analýzu klíčových slov. Informační architektura zásadně ovlivňuje výsledný grafický návrh a její součástí je:

  • návrh celkové taxonomie (uspořádání informací)
  • návrh struktury webových stránek
  • volba navigačních prvků
  • názvy stránek a jejich vzájemné vazby (interní prolinkování)
  • interní fulltextové hledání
  • rozvržení jednotlivých stránek
  • tvorba metadat

Skica

První návrhy vašich nových webových stránek se rodí na papíře. Díky tomu je dán maximální prostor nápadům (i těm více odvážným).
 
Skicujeme rozvržení prvků, přemýšlíme nad velikostí prvků, nad tím, co je na webu skutečně důležité a co je potřeba upřednostnit.

Wireframe

Po skice vytváříme model webových stránek, který znázorňuje jak budou prvky rozmístěny a jakou budou mít prioritu.

Kvalitní wireframe významným způsobem ovlivňuje kvalitu výsledného grafického návrhu a následně funkčnost a úspěšnost webových stránek.

Grafický návrh

Design webu vytváříme v souladu s korporátní identitou firmy. Prvky stránek již získávají grafický vzhled. U textových sdělení se řeší typografie a vhodnost použitého fontu.
 
Grafické návrhy obsahují zpracování všech důležitých podstránek webu (homepage, obecnou podstránku, kontakt) a dalších podstránek dle zaměření webu (například výpis vozů, vzhled objednávkových formuářů, a podobně)

Ne! Šablonám

Šablona je graficky připravený web k nasazení na redakční systém (je možné natrefit i na šablonu, která je připravena na konkrétní redakční systém).

Šablony mají velkou řadu nevýhod, které souvisí s tím, že jsou tvořeny co nejvíce univerzální a snad jedinou výhodu – cenu (stojí řádově desítky dolarů). Jejich úprava do jiné podoby je velmi náročná a zdlouhavá.

Jedná se o zcela opačný přístup k tvorbě webových stránek. Zatímco při zakázkové tvorbě se tvoří webdesign podle potřeb firmy, při výběru šablony se hledá šablona podle vzhledu a aktuální nabídky šablon (aby web nebyl moc složitý, ani moc jednoduchý a alespoň rámcově odpovídal tomu, čím se společnost zabývá).

Vzhledem k těmto problémům šablony naprosto odmítáme a nechceme s nimi pracovat.


Kvalitní a propracované stránky jsou základ

Vytvoříme pro vás úspěšné webové stránky kam se návštěvníci budou rádi vracet

Napište nám